Na naszych forach pomagają konsultanci - eksperci w dziedzinie dotacji

Najaktywniejsi eksperci

    Brak wypowiedzi ekspertów na forum

Forum dowiedz się więcej, zadaj pytanie, podpowiedz innym

Skorzystaj z wyszukiwarki lub przeszukaj kategorie, by znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania. Możesz także zadać swoje pytanie

 
ODPOWIEDZ
Forum » Ogólne »

Jak uzyskac dotacje na dzialalnosc gospodarcza z Unii. Czy lepiej brać z Urzędu Pracy? (0)

Anna Woźniakowska
link do posta | zgłoś nadużycie

Dodane: 03.11.2010 23:34

Witam,

Są trzy sposoby uzyskania dotacji:

- dotacja z Urzędu Pracy - należy być osobą bezrobotną i poszukiwać dotacji w danym PUP; z mojego doświadczenia wynika, że takie pieniądze są raczej na początku roku , ale spytać zawsze warto. Ogromnym minusem jest niestety brak możliwości zatrudnienia się na umowę o pracę w czasie 12 miesięcy od założenia firmy oraz brak wsparcia pomostowego.

-dotacja w ramach 8.1.2 PO KL - dla osób w czasie okresu wypowiedzenia, zwolnionych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, pracownicy zakładów w trakcie procesów restrukturyzacji. Plusem jest kwota dotacji 40 tys i wsparcie pomostowe w wysokości 1100,00 PLN/miesiąc.

-dotacja w ramach 6.2 PO KL - dla wszystkich zainteresowanych, dużym plusem jest możliwość starania się o dotację niezależnie od statusu na rynku pracy ( czyli mogą to być również osoby pracujące ) , natomiast minusem jest kwota dotacji 20 tys i wsparcie pomostowe w wysokości 600,00 PLN.

odpowiedz | cytuj